Taraftar Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taraftar Forum

Maç Sahada izlenir Taraftar Forumda Tartışılır

KapıAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Karan: "9 numara asılmalı"

YazarMesaj
iNFAZ
Administrator
Administrator
iNFAZ

Karan: "9 numara asılmalı" Empty
MesajKonu: Karan: "9 numara asılmalı"   Karan: "9 numara asılmalı" I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 10:18 am

Karan: "9 numara asılmalı" 9739_B_UmitKaran064

Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan, yeni sezona son şampiyon olarak başlayacaklarını ve bu durumun rakiplerine farklı bir açısı getireceğini söyledi. Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Ümit Karan, ''Lige son şampiyon olarak başlayacağız. Bu tabii birçok şeyi değiştiriyor'' derken, ''Çünkü geçen sene favori olarak başlamadık, bu sene direkt favori olarak gösterildiğimiz için diğer rakipler sizi yenmek için oynayacaklar. Tabii burada bizim gibi oyunculara iş düşüyor, çünkü o şampiyonluk rehavetinden takımı çıkartmamız gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

Günlük başarıların değil, devamlı gelen başarıların önemine değinen Ümit, takım kaptanı olarak daha önce büyüklerinden öğrendiği şeyleri genç takım arkadaşlarına aktarmaya çalıştığını belirtirken, ''Daha önce Bülent Korkmaz, Hakan Şükür gibi hakikaten çok büyük isimler kaptanlık yapmış ve şimdi bu görev bana verildi. Bu hakikaten çok gurur verici. Yani bu herkese nasip olmaz, bunun da bilincindeyim'' dedi.

-''BURADA FORMASI İÇİN CAN VEREBİLECEK İNSANLAR VAR''-

Takımdaki arkadaşlarının hırsına ve arzusuna dikkat çeken Ümit Karan, şampiyon olarak tamamladıkları geçen sezonki gibi mücadele hırslarını, istek ve arzularını yine sahaya yansıtmak zorunda olduklarını anlatarak, şunları söyledi: ''Burada forması için can verebilecek insanlar var. Bu çok ayrı bir özellik. Bu sene beklentiler daha da fazlalaştı. Çok önemli bir eleme maçımız var. Şampiyonlar Ligi'ne kalmak zorundayız, başka şansımız yok. Bunu başarabilecek güçteyiz. Hedefleri yükselterek bu sene geçen seninin en azından iki katı üzerine koymamız lazım. Bana göre Şampiyonlar Ligi, futbolun en keyifli ve en zevkli kurumu. Geçen sene UEFA'ya gittik. Tamam orası da çok güzel, heyecan verici ama Şampiyonlar Ligi'nin bir alt sınıfı. Biz istiyoruz ki hep üst sınıfta oynayalım. Başaracağımıza hakikaten inanıyorum.''

-LİNCOLN VE ARDA'YA ÖVGÜ-

Ümit Karan, takım arkadaşları Lincoln ile Arda Turan'dan övgü dolu sözlerle bahsederek, bu sezon takımı sırtlayabilecek isimler olarak gösterdi. Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle geride kalan sezonda beklenenden uzak bir performans sergileyen Lincoln için Ümit, ''Ben onun bu sene takımın sorumluluğunu alabileceğini düşünüyorum. Galatasaray'da çok mutlu olduğunu ve bu mutluluğunu artık maça yansıtabileceğini, takımı sırtlayabileceğini düşündüğünü söyledi bana. Biz de ümit ediyoruz çünkü hakikaten çok kaliteli futbolcu, umarım her şey onun için iyi gider'' diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası'nda sergilediği futbolla dikkatleri çeken Arda'nın kardeşi gibi olduğu da anlatan golcü oyuncu, ''Hakikaten çok iyi bir çocuk, onun başarısı bizi o kadar mutlu ediyor ki. Yaşı çok küçük olmasına rağmen çok büyük işler yaptı. Bu sene Galatasaray'da takımı sırtlayabilecek kapasiteye geldi. Dünyaca ünlü bir yıldız olmaya başlayacak inşallah'' ifadelerini kullandı.

-''99 NUMARAYI DEĞİŞTİRMEKTEN YANA DEĞİLİM''-

Ümit, son 3 sezondur Galatasaray'da giydiği 99 numaralı formayı değiştirmeyi düşünmediğini aktardı. Galatasaray'a biraz sıkıntılı bir dönemin ardından geldikten sonra 99 numaralı formayı aldığını ve son üç senedir çok iyi bir performans sergilediğini dile getiren Ümit, Hakan Şükür'ün ayrılmasının ardından 9 numarayı almak isteyip istemediğinin kendisine sorulduğunu kaydetti.

Numarasını değiştirmenin aklından bile geçmediğini söyleyen Ümit, ''9 numarayı niye alayım ki? 3 senedir aynı forma numarasını giyiyorum. Değiştirmekten yana değilim. 9 numara Hakan Şükür'ün forması ve asılması gerektiğini düşünüyorum. Ali Sami Yen'e belki Bülent Korkmaz ve Hagi'nin formalarıyla birlikte asılabilir. Ama bunun tartışmasını yapmak çok doğru değil. Ben 99 numaralı formayla çok mutluyum. 9 numara benim uğurlu rakamım ve iki kere şans getiriyor'' şeklinde konuştu.

24.07.2008
Kaynak : AA

Karan: "9 numara asılmalı"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-