Taraftar Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taraftar Forum

Maç Sahada izlenir Taraftar Forumda Tartışılır

KapıAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bizi harcamasınlar

YazarMesaj
iNFAZ
Administrator
Administrator
iNFAZ

Bizi harcamasınlar Empty
MesajKonu: Bizi harcamasınlar   Bizi harcamasınlar I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 10:17 am

Bizi harcamasınlar 6433_B_Aykut006

Galatasaray’ın Almanya’da son yaptığı Gent maçı sonrasında teknik direktör Michael Skibbe’nin yaptığı "Kaleci almayı düşünüyoruz" açıklaması, kaleci Aykut Erçetin’in tepkisini çekti. Aykut, Galatasaray’da 7 yıldır kaleci olarak kaldığını, her zaman sabrettiğini vurgulayarak sert açıklamalar yaptı.

Görevimizi yapıyoruz

26 yaşındaki file bekçisi, "Bir zamanlar Mondragon’un arkasında bekledik, durduk. Sırası gelince de kaleyi aldık. Geçen yıl takım halinde şampiyon olduk. Hem defans hem de biz kaleci olarak görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Genciz ve faydalanılması gereken futbolcularız. Ben ve arkadaşlarımdan yararlanmaları gerekir. Teknik heyet ve yönetim kaleci alınması yönünde karar alıyorsa yapacak bir şeyimiz yok. Ama harcanmak istenmiyoruz" dedi.

Dünyada bütün takımların kaleci sorunu yaşadığını ama bazı futbolculara güvendiklerini, hata yapsa bile yine sabrettiklerine değinen Aykut şöyle devam etti:

"Kim alınacak merak ediyorum. Ben iki kaleci tanırım, biri Petr Cech diğeri İtalyan kaleci Buffon. Bunlar da kulüplerinden ayrılmadığına göre herhalde sorun yok. Real Madrid’de Casillas 17 yaşında kaleyi teslim aldı. Zaman zaman hatalarda yaptı, ama kimse onu bir kenara itip sonunu hazırlamadı. Bütün takımların artık kaleci yetiştirmesi için okul açması gerekir.

Yol verin, sabredin

Bizler hata yaptığımız zaman, ’Bu kalecilerle bu iş yürümez’ deniliyor, yabancı yaptığı zaman ise hiç ses çıkarılmayarak geçiştiriyorlar. Ben kaleci eğitimimi genç yaşta Almanya’da aldım, birçok antrenörle Galatasaray’da da çalıştım. Bizlere değer vermeleri gerekir. Uzun yıllar Milli Takım bile kaleci sıkıntısı çekti, onun için ben diyorum ki bizlere güvenin, yol verin, sabredin. Bizler iyi bir yoldayız. Yani bir kenara atılacak futbolcular değiliz."

Bizi harcamasınlar
1 sayfadaki 1 sayfası